Nawigacja
FAQ
Galeria
Kontakt
Szukaj

Forum
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 190
Najnowszy Użytkownik: Kacej
Na Forum
Najnowsze Tematy
brenia na grubego zw...
Broń krótka dla myśl...
Uwagi do forum- ARCH...
bezpiecznie na zbior...
kuny lesne i domowe
Najciekawsze Tematy
Edukacja myśliwego [132]
Amunicja myśliwsk... [105]
Broń myśliwska-sp... [77]
Zakaz strzelania ... [73]
Ciekawostki myśli... [49]
Koło łowieckie
Zobacz Temat
forum łowieckie, forum myśliwych-broń, amunicja myśliwska, przyrządy optyczne, giwera.ubf | Z giwerą w kniejowisko | Kniejowisko- Broń
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Bock czy dubelt. horyzontalna-autor młody_łowca
adm
Super Administrator

Miejscowość: Kwidzyn
Data rejestracji: 07.04.10
Dodane dnia 07-05-2012 16:10
mlody_lowca Postów: 4
Miejscowość: okręg elbląski
Data rejestracji: 01.05.12napisał/Dodane dnia 01-05-2012 13:46

Witam myśliwych.
Staje przed wyborem broni przedemną już prawie egzamin. Niedziela była juz testem zdanym. Sam mam już wyrobiony gust chcę kupić boka. Oczywiście sporo czytałem nie tylko fora czym więcej tym watpliwość wieksza i pytanie waszym zdaniem to bok czy tradycyjna dubeltówka. Napewno coś mi doradzicie. Zdaje sobie sprawe ze poszukiwanie idealnego kalibru czy broni zawsze kończy się fiaskiem.Do marki boka nie mam wyrobionego zdania zależy ile kasy zostanie. I kaliber 20 czy 12 a jak to 70 -76. Sztucer to raczej Sako lub Tikka ogólnie bardzo dobrze piszą o broni z Finlandii.Ale znowu dylamat kaliber tu waga średnia czyli 30 lub 7-64 może 8-57. Tu z tego co mi podpowiadają to amunicja GEKO.Tu raczej wątpliwości nie mam zdałem sie na rady i jestem przekonany z tego co widziałem na polowaniu. Dziekuje pozdrawiam
ps niechcącyy wywaliłem posta

Kulwap napisał/a Dodane dnia 01-05-2012 14:51
Tak zrób, jak piszesz. Jeżeli kupisz sako, albo tikkę, to nie robisz błędu. Ważne, abyś kupił dobrą lunetę. Kaliber, jak dla mnie, to 308 jest najbardziej odpowiadający.
Kup boka. Nie musi mieć wymiennych czoków, bo możesz używać zamiast nich, odpowiedniej amunicji. Np. "krzyżaki". Kal. 12. Jak zostanie ci trochę kasy, to spraw sobie jeszcze dubeltówkę.
Może być z mniejszym kalibrem, jak 16, czy 20. Albo zamiast dubeltówki sztucer na strzelnicę. Kal. 223. Wystarczy nawet Iż 18, albo Cz 527.
Wszystko zależy ile chcesz wydać na sprzęt.
Albo, może, ile ci pozwoli żona wydaćsmiley
DB

Blade napisał/aDodane dnia 01-05-2012 15:26
Po pierwsze złóż podanie na więcej jednostek broni niż Ci się wydaje, że będzie Ci potrzebne.
Kaliber kulowy: te które wymieniłeś są bardzo słuszne ale nie wiem co masz w obwodach.
Śrutówka, horyzont czy bock: według własnych preferencji, musisz postrzelać, kaliber śrutowy: na początek proponuję 12/70
Co do marki sztucera: bardzo fajnie ale może na początek kup sobie broń tańszą a to co zostanie dołóż i kup lepsze szkiełko...? Upłynie trochę wody zanim będziesz wiedział co TOBIE jest potrzebne, więc może na początek nie inwestuj w bardzo drogi sztucer czy śrut.

mlody_lowca napisał/a:
Bardzo dzieki za odpowiedzi Koledzy.moze w kolejności napisze ogólnie
Broń myślałem o Sako ale znam rady ze Tikka to samo za mniejsza kasę.
Kaliber 308W też tak sobie planuję. Ale często można spotkac rózne zdania co do kalibrów.
Podanie chcę złozyc na 5 sztuk prawdopodbnie nie ma z tym problemu. Wyjasnijcie czy to podanie to też promesa?
Az tak suuper nie mam żeby bok i dubeltówka jest ale rozumiem że boka radzicie. Największy problem to czy bok czy dubeltówka bok jest nowoczesny a druga z klasą. Może dodam że w sklepie widziałem turecką dubeltówke ale w szoku byłem widząc 1 spust.ehh Zapytam czy wybierając ponownie to waszym zdaniem 12 czy 20. Czy ilosc srutu ma ąz tak wpływ.
No tak żony brak ale dziewczyna ją zastepuje sic....
Co w obwodzie chyba zwyczajnie sarny, jelen sika,daniel dzik
Jak można prosze o opinie .Dziekuje pozdrawiam .
mlody_lowca napisał/a:
Czytam posta i widze że nie zapytałem.kolega pisze o iżu-18 to jednostrzałowa broń w tym kalibrze zdaje ona swoje zadanie ?

Patrykus napisał/a:
Według mnie wybierz kaliber 12/70 to zawsze więcej gram śrutu. 12/76 darwowałbym sobie. Z drugiej reki pomyśl o Brno trwała jak rosyjska broń i dobra. Jak dla mnie wybór sztucera Tikka ekstra . Zwierzyna ,,Co w obwodzie chyba zwyczajnie sarny, jelen sika,daniel dzik" tylko zazdroszczę mimo muflona ktory raz jest a raz go nie ma kol.Blade smiley
Wie ktos ile jest ważna decyzja na zakup broni?
DB

Kulwap napisał/a:
Iż 18 nie jest taki lichy, jak go opisują. Dobra luneta, polepszony spust i to wszystko, co trzeba, aby dobrze trafiać.

Pzdr. Darz Bór
https://www.facebook.com/pages/giweraubf/123442914496916
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bock czy dubelt. horyzontalna-autor młody_łowca
mlody_lowca
Użytkownik

Data rejestracji: 01.05.12
Dodane dnia 08-05-2012 16:35
Witam Kolegów myśliwych.Dziękuję za rady, natomiast nurtuje mnie 1-na sprawa. Po głowie zaczyna chodzić mi bok włoski. Macie jakieś doświadczenia. Nie ma konkretnej marki na myśli może Bettinsolka, Fair o ile będzie ale niestety mają wymienne czoki(kolega kulwap wspomniał wyżej o tym że nie musi posiadac) no io to ze ma jeden spust wolałbym dwa. Czy czeski Brno,pisze Patrykus to nie jest delikatna bron. Co możecie polecić jeszcze zna ktoś z kolegów Forestera tureckiego.Dziekuję za ewentualne odpowiedzi.Darz bór.
szarak
Moderator

Miejscowość: suwalskie
Data rejestracji: 30.07.11
Dodane dnia 08-05-2012 18:52
Włoska broń ładnie się prezentuje. Generalnie nie ma złej broni wymaga ona tylko pewnych ulepszeń. Jeżeli miałbym wybrać jakąś Włoszkę zdecydowanie AZolli. Prerazzi Fabarm to już inna liga. Brno to trwała i solidna spluwa, podobnie jak TOZ-y i IŻ-e ot wymagają modyfikacji od spustu do awantażu i nie są to jakieś ogromne kwoty. Sam używam Browninga B 325 S i polecam Tobie. Ja głównie strzelam nim na strzelnicy ,zbiorówki omijam gładkolufową broń łowy jak już to na pióro. Poza tym z opinii znam sprawę użytkowników , że włoska broń brenekami słabo układa. Dwa spusty to albo jakiegoś ruska kup lub z drugiej reki Merkla ( tez inny przedział cenowy).

Póty dobrze, póki człek za zwierzem idzie, ale źle kiedy zwierz już człowieka szuka- Darz Bór
Blade
Użytkownik

Miejscowość: Pionki
Data rejestracji: 30.12.11
Dodane dnia 08-05-2012 19:54
Kolega Szarak wspomniał o ruskach i do lasu taką Ci właśnie broń polecam. Miałem różne z wielu innych strzelałem. Na zbiorówkę czy na ptactwo polecam "ruska" ale pod warunkiem, że będzie to broń jeszcze ze Związku Radzieckiego i ze stałymi czokami. Pozdrawiam

"...bo z prochu powstałeś i w proch się obrócisz ..." KŁ PROCH
mlody_lowca
Użytkownik

Data rejestracji: 01.05.12
Dodane dnia 08-05-2012 20:14
Dziękuje wam DB
browning
Użytkownik

Data rejestracji: 24.01.12
Dodane dnia 09-05-2012 22:40
ja mogę tylko napisać że Forestera tureckiego to lepiej nie kupuj, mój kolega kupił pojechał na strzelnice i same pudła potem sprawdzali na tarczy i strzelał w lewą stronę i w dół pojechali do sklepu wymienili na inną i było to samo więc oddał i kupił batinsolli i jest zadowolony
a napisz w jakim przedziale cenowym ma być ta broń
shr
Użytkownik

Data rejestracji: 29.01.12
Dodane dnia 09-05-2012 22:53
browning to Twój kolega miał sporo szczęścia znam przypadek usterki w Bettinsoli i nie uznano tego. Od tego czasu omija tą firmę szerokim łukiem.

Darz Bór
Leśnik nie sieje, leń nie orze, gdzie leśnik spojrzy tam jego zboże.
Blade
Użytkownik

Dodane dnia 09-05-2012 23:03
Ostatnio znajomy myśliwy, strzelał ze współczesnego Iża 27EM z wymiennymi czokami i kula poleciała z czokiem... lufa rozdęta przed czokiem i pęknięta na końcu, myśliwy uszedł cało. Prawdopodobnie wyszła ruska dokładność w pasowaniu wkręcanych czoków.

shr
Użytkownik

Dodane dnia 10-05-2012 08:02
Może niedokręcony miał czok?

Darz Bór
Blade
Użytkownik

Dodane dnia 10-05-2012 08:22
Kto to może wiedzieć. To była pierwsza i zarazem ostatnia kula strzelona z tej jednostki broni.

shr
Użytkownik

Dodane dnia 10-05-2012 15:02
I taki myśliwy już wystawi opinię Iżowi,że to lipa. Swoją drogą Forester to Turek czy jakiś składak z Czech znacie jakies opinie.

Darz Bór
Blade
Użytkownik

Dodane dnia 10-05-2012 16:36
Bo współczesny Iż to faktycznie "lipa" nawet jeśli kule nie lecą z czokami... Współczesny Toz to "plaga" w szczególności ten jedno spustowy. Rosyjskiej broni nie mylić z Radziecką, tak jak nie mylić np. lornetek.

Edytowane przez Blade dnia 10-05-2012 17:03
Patrykus
Użytkownik

Miejscowość: Powiat Kwidzyn
Data rejestracji: 22.04.12
Dodane dnia 10-05-2012 21:55
mlody_lowca napisał/a:
Witam Kolegów myśliwych.Dziękuję za rady, natomiast nurtuje mnie 1-na sprawa. Po głowie zaczyna chodzić mi bok włoski. Macie jakieś doświadczenia. Nie ma konkretnej marki na myśli może Bettinsolka, Fair o ile będzie ale niestety mają wymienne czoki(kolega kulwap wspomniał wyżej o tym że nie musi posiadac) no io to ze ma jeden spust wolałbym dwa. Czy czeski Brno,pisze Patrykus to nie jest delikatna bron. Co możecie polecić jeszcze zna ktoś z kolegów Forestera tureckiego.Dziekuję za ewentualne odpowiedzi.Darz bór.

Sam oceń czy Brno wygląda na miekką
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2fc016362b618323.html
W granicach 1200-1500 powinno sie kupić . W każdym razie ja swoją tak wyceniam w razie ew. handlu.
Edytowane przez Patrykus dnia 10-05-2012 21:57
TK
Użytkownik

Miejscowość: chwilowo za granicą
Data rejestracji: 14.03.11
Dodane dnia 11-05-2012 16:06
mlody-lowca to jest solidnie ryglowana. W dobrej cenie ciezko o taka dubeltowke.
DB-TK
tk69t Wyślij Prywatną Wiadomość
Kulwap
Użytkownik

Data rejestracji: 12.06.11
Dodane dnia 12-05-2012 16:58
Dubeltówkę można sobie kupić i z niej polować. Można też strzelać sportowo z takiej, ale myślę, że każdy kiedyś dokupi sobie boka. Jest wygodniejszy na strzelnicy i także w polu.
DB

Darz Bór
szarak
Moderator

Dodane dnia 14-05-2012 12:07
Patrykus napisał/a:
mlody_lowca napisał/a:

Sam oceń czy Brno wygląda na miekką
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2fc016362b618323.html
W granicach 1200-1500 powinno sie kupić . W każdym razie ja swoją tak wyceniam w razie ew. handlu.

Nawet Browning nie ma tak solidnych zamków smiley Co do ceny to sporo.

Póty dobrze, póki człek za zwierzem idzie, ale źle kiedy zwierz już człowieka szuka- Darz Bór
Blade
Użytkownik

Dodane dnia 14-05-2012 22:09
W byłym Związku Radzieckim produkowano broń pod nazwą MC która z wyglądu nie wyróżniała się niczym szczególnym owszem modele typowo myśliwskie posiadały piękne grawerunki itd... Natomiast mnie chodzi o broń do strzelań skeet i trap oznaczenie (mogę się mylić) bodajże MC 6, która przy swoich myśliwskich odpowiednikach wyglądała nader skromnie. Zawodowi strzelcy używający tych jednostek zgłaszali ilość strzałów przekraczającą 500000 - słownie pięćset tysięcy - bez ingerencji rusznikarskich czy też zużycia luf. Ile strzałów jest w stanie wytrzymać ta broń chyba wie niewielu a może i nikt. Jeszcze jedno baskila w tym modelu wykonana jest z ergalu a nie ze stali...
Reasumując kiedy przeczytałem "Sam oceń czy Brno wygląda na miękką" i pod spodem link do zdjęcia... Jak powiedział "Detektyw Inwektyw" w odcinku "fortepianino" - "Stasiu nie pij tego już to się nam przyda do fortepianu"...

Patrykus
Użytkownik

Miejscowość: Powiat Kwidzyn
Data rejestracji: 22.04.12
Dodane dnia 15-05-2012 15:06
Wpadasz kolego w skrajności ,,z detektywem''
Brno to solidny bock
DB
szarak
Moderator

Dodane dnia 15-05-2012 18:01
MC wybitna bron a ergal55 można znaleźć tez w broni Fabarm Elos w cenie 5500 czy nawet w niższej klasie Sabatti. Kolega proponuje Brno jako bron użytkową i to jest dobra propozycja.

Blade
Użytkownik

Dodane dnia 15-05-2012 23:14
Ad Patrykus. Widzę, że muszę łopatologicznie. Zastanów się jak człowiek ma ocenić czy twoja broń jest miękka, twarda czy jeszcze jakaś tam, oglądając zdjęciesmiley? Chcesz ją sprzedać ok wystaw ją w innym dziale i po sprawie. A teraz coś do przemyślenia tak do poduchy: Załóżmy hipotetycznie, że znajdę zdjęcia jakiegoś MC i zwykłej Tułki. Nie widząc nazwy nie będzie można rozpoznać który jest który, jak wtedy Patrykus (oglądając zdjęcie) stwierdzisz (używając twojego nazewnictwa) który jest miękki a który jest twardy?! Co do moich skrajności to rozwiń trochę temat bo nie panimaju ni ciut ciut a zapowiada się ciekawie.
Ad Szarak. Nie chodzi o to gdzie można znaleźć ergal, tylko o to, że MC wytrzymuje choć nie wygląda. Szczerze wątpię czy Fabarm albo Sabatti mógłby się zbliżyć bodaj w zasięg takiego wyniku. Nigdzie nie napisałem, że Brno to zła propozycja. Nie o to chodziło w moim poście.

Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Amunicję kulową do sztucera, której firmy używasz i jaką polecasz?

NORMA

SAKO

SELLIER & BELLOT

RWS

GECO

WINCHESTER

FEDERAL

REMINGTON

LAPUA

INNA

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

Z giwerą w łowisko!
461,888 Unikalnych wizyt