Nawigacja
Galeria
FAQ
Kontakt
Forum
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 230
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Ela1282
Na Forum
Najnowsze Tematy
Debata o łowiectwie
Meopta 2019
Edukacja myśliwego
Steel Action
Fiocchi Hornady SST
Najciekawsze Tematy
Edukacja myśliwego [152]
Amunicja myśliwsk... [105]
Broń myśliwska-sp... [80]
Ciekawostki myśli... [73]
Zakaz strzelania ... [73]
Knieja-Kwidzyn
facebook
Zobacz Temat
forum myśliwych-broń, amunicja myśliwska, przyrządy optyczne, giwera.ubf | Z giwerą w łowisko! | Giwera- Hyde park
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Zakaz strzelania do psów.
Adam3006
Moderator

Miejscowość: Powiat białogardzki
Data rejestracji: 04.07.11
Dodane dnia 01-09-2011 16:52
Czy wiecie coś na temat nowelizacji. Szukam i nic! Wczoraj słyszałem ze Prezdydent podpisał ustawę.

W wolnych chwilach leśny piechur.
Myśliwy niestowarzyszony.
DB
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zakaz strzelania do psów.
hunt22
Użytkownik

Miejscowość: Żnin
Data rejestracji: 26.01.11
Dodane dnia 01-09-2011 19:33
Nie wiem czy glosawał ale tak w Sejmie glosowali.
http://orka.sejm.gov.pl/Glos6.nsf/nazwa/98_6/$file/glos_98_6.pdf
Zadna ustawa niczego w tym kraju juz nie zmieni, bo nikt nie jest w stanie zmienic naszej mentalnosci.

hunt 29
Darz Bór
20792168 Wyślij Prywatną Wiadomość
Adam3006
Moderator

Dodane dnia 01-09-2011 19:47
Widzę ze korzystają z usług tego samego dilerasmiley
To chyba będzie reforma czy nam sie podoba czy tez nie.

DB
KarolK
Użytkownik

Miejscowość: Okręg Słupsk
Data rejestracji: 20.12.10
Dodane dnia 02-09-2011 17:12
Wygląda na to ze my jako myśliwi nie bylismy tematem zainteresowani. A posłowie w gorączce przedwyborczej chyba są w stanie wszystko przegłosować by się przypodobać.
DB

Interesuje mnie wszystko co jest związane z łowiectwem.
wilga 85
Użytkownik

Miejscowość: okolice/Ostródy
Data rejestracji: 12.09.10
Dodane dnia 04-09-2011 10:02
Nie chcę uprawiac ,,polityki,, bo się admin zeźli. Ale takie śa Panowie Koledzy konsekwencje a bedą większe. Otóż czytałam gdzies ze nie daje się szansy ustawie tylko starym zwyczjem się psioczy na nią i zarzuca błędy. A co z tym faktem http://zwierzeta.wm.pl/66649,Walesajace-sie-po-wsi-psy-wreszcie-zaatakowaly.html
Aż mi się ciśnie powiedzieć ,,Niech Pani Mucha łapie psy,, przecież ustawę wdrożyć żaden problem. Później się tłumaczy ,,dajmy czas,,!
Ja pytam, komu? na co?
Czytając nie pamietam numeru Braci Łowieckiej zabolało mnie stwiedzenie myśliwego ze jesteśmy psobójcami. W takim razie życze autorowi tych wypocin- dużego abonbamentu telefonicznego by mógł często dzwonić pod numer nie wiem może 112 informując Policję o biegających psach. Bo gmina wątpię czy bedzie zainteresowana. Darz mu Bór w tym zajęciu.
Z podanego linku zdecydowałam się wkleic fotkę

A Kolegów pozdrawiam Darz Bór Wam jak najmniej trudnych decyzji.smiley
Edytowane przez wilga 85 dnia 04-09-2011 10:14
kasia-wen Wyślij Prywatną Wiadomość
Adam3006
Moderator

Dodane dnia 04-09-2011 13:27
Wiga85 zyczenia przyjęte a szpadel zawsze warto mieć przy sobiesmiley
DB
Adam3006

DB
leszczynek
Użytkownik

Miejscowość: Leszczynek
Data rejestracji: 17.05.11
Dodane dnia 04-09-2011 16:37
Właściel psa nie ponosi żadnej odpowiedzialności, kłusownictwo stanowi małą szkodliwośc czynu w wymiarze społecznym. Żarty sobie robiąsmiley
Darz Bór
adm
Super Administrator

Miejscowość: Kwidzyn
Data rejestracji: 07.04.10
Dodane dnia 04-09-2011 19:17
wilga85 napisał/a:
Nie chcę uprawiac ,,polityki,, bo się admin zeźli.

Nie zeźli się smiley Łowiectwo jest częścią ,, polityki''.
Darz Bór
szarak
Moderator

Miejscowość: suwalskie
Data rejestracji: 30.07.11
Dodane dnia 05-09-2011 07:50
wilga85 napisał/a:
Czytając nie pamietam numeru Braci Łowieckiej zabolało mnie stwiedzenie myśliwego ze jesteśmy psobójcami.

Wilga85 tekst był zamieszczony w czerwcowym num. Braci Łowiekiej tyt. Nie schodźmy na psy!
Odniosę się do tekstu autora Macieja K.(nazwisko jest podane w tekście)z tego numeru, także pytaniami swoimi, które nasuwają sie mi po przeczytaniu artykułu.
,,odstrzelilem w zyciu nie jednego psa i kota, wiele lat temu odstrzał byl taki uważany za normę czy cnotę. Byly to jednak inne czasy inny świat. Szkodliwość wałęsających się zwierząt- wynikała głównie z zagrożenia dla zwierzyny drobnej'' Dalej czytamy...,,współczesne koty chodzą głównie na pola na myszy''.
Moje pytanie brzmi. I co zweryfikował Kolega swoje poglądy jak autor książki,,Farba znaczy Krew''? wyrzuty sumienia. Dziwne ze nikt nie ma wyrzutów sumienia gdy te koty domowe na polu, znajdą gniazdo kocicy(samica zająca) i wyduszą gniazdo. Nikomu nie trzeba tłumaczyć , że kot jest perfekcyjnym łowcą. Prawdą jest, że to jego natura ale pamietać wypada, że statystyka na którą się autor tak powołuje też mówi o milionie bezpańskich psów i kotów. O wstrzymaniu odstrzału zająca autor nie wspomina! Fakt psy, koty to nie jedyna przyczyna fatalnego stanu zwierzyny drobnej. Ale m.in. zwierzaczki domowe i bezmyślność właścieli ma swój udział jakiś także.
I jeszcze jeden cytat,, typowy miejski czy wiejski pies nie ma szans złapć sarny lub zająca'' - Bzdura !
Autor wspomina , że miał psy. Miał..., więc zapomniał o porze zimowej. Ja mam psa! Pies w porze zimowej bez problemu dojdzie sarnę , idąc po sniegu . Natomiast sarna zapadając się cewkami w sniegu nie ma szans.
Nie jestem zwolennikiem odstrzału psów ale nie można bzdur wypisywać tylko dla tego, że za materiał dostało się kilka,, groszy''.
Może jeszcze jedna rzecz. Autor namawia nas do zwrócenia uwagi właścicielowi lub wystawienia mandatu. Zwrócić uwagę owszem należy ale mandat ? Niby jak!
Słusznie natomiast zauważa ,,ze świat zrobił się ciaśniejszy,,. Dlatego autor powinien pamiętać o tym, że w naturalnym środowisku pierwszeństwo do życia ma zwierzyna dziko żyjąca.
Tak się zastanawiam dlaczego nigdy nie uczymy się na sprawdzonych wzorcach tylko szukamy wyjść, które i tak donikąd nie prowadzą.
szarak

Póty dobrze, póki człek za zwierzem idzie, ale źle kiedy zwierz już człowieka szuka- Darz Bór
Edytowane przez szarak dnia 05-09-2011 07:54
adm
Super Administrator

Dodane dnia 06-09-2011 17:11
Materiał z Gdyni Orłowo.
Ledwie sięgają kolan a już mają na sumieniu dwie sarny.
http://www.knieja.ubf.pl/weblinks.php?cat_id=11
Darz Bór
Edytowane przez adm dnia 06-09-2011 17:13
bote
Użytkownik

Miejscowość: świetokrzyskie
Data rejestracji: 04.04.11
Dodane dnia 07-09-2011 07:04
Makabryczne
TK
Użytkownik

Miejscowość: Gdynia / UK
Data rejestracji: 14.03.11
Dodane dnia 08-09-2011 16:51
Pewnie ze makarbra! Pozostaje liczyc na madrosc glowy panstwa. Lub jak Adam3006 ,,szpadel dobrze miec przy sobie''smiley
DB TK
tk69t Wyślij Prywatną Wiadomość
Jolly
Użytkownik

Miejscowość: Las
Data rejestracji: 12.09.11
Dodane dnia 12-09-2011 13:16
Jestem sołtysem i powiem krótko. Właściciele psów różnych wielkości są bezkarni. Te małe gryzą po nogach a nie ma sankcji za nie zaszczepienie czworonoga. Te większe zagryzą co się da a koszt utrzymania psa w schronisku to 200zł tygodniowo i tyle samo dostaje biedna rodzina na dziecko!!!!! UWAŻACIE że to sprawiedliwe???? Strzelać "bandytów" w/g prawa myśliwskiego a właściciele niech trzymaja pupilów koło nog to się nie oddalą ! I tyle!
wilga 85
Użytkownik

Miejscowość: okolice/Ostródy
Data rejestracji: 12.09.10
Dodane dnia 12-09-2011 16:08
Witam
I pewnie dlatego panuje ogólne przekonanie, o tym że wałęsający się pies z kotem ma więcej praw od człowieka. Myśliwy jak pewnie wiesz Jolly ma ograniczone prawa i nie jeden nie chce uchodzić za zbója. Nawet sobie ja tych praw nie uzurpuję. Z rozmów z Kolegami wiem jak podchodzą do tematu odstrzału czym weryfikują dany proceder. chociażby analizą czy aby pies nie uciekł właścicielowi, który jest być może za górką a pies po prostu nie słyszy wołania. Pamiętać trzeba , że myśliwi jakaś część ma psy i doskonale wiedzą, że tak byw sama mam wachtelhunda i nie chcę by ktoś odczytywał mnie jako upartą zwolenniczkę odstrzału ale tez nie godzę się z pseudo ekologią.
Jolly pewnie jako sołtys ma także psa i domniemam , że nikt uwagi nie zwraca. \Pies jest w ogrodzeniu i basta.
Tyle świat ma sprawdzonych rozwiązań a szukamy .....
Darz Bór
kasia-wen Wyślij Prywatną Wiadomość
hunt22
Użytkownik

Miejscowość: Żnin
Data rejestracji: 26.01.11
Dodane dnia 15-09-2011 20:37
Kłopot ze do tej pory ustawodawca nie miał ochoty nawet nie był zainteresowany zeby rozwiązac problem. Najprościej zaspokoić oczekiwania wyborców a myśliwi i zwierzyna jakoś sobie poradzi.

hunt 29
Darz Bór
20792168 Wyślij Prywatną Wiadomość
j@rek
Użytkownik

Data rejestracji: 26.08.11
Dodane dnia 18-09-2011 07:56
Ostatniej nocy na polowaniu z kolegą widzielismy 3 psy chodzące sobie po polu. Do budynków było około 1,5kilometra.Ale uspokajam ze nie zostały odstrzelone.
Darz bór
adm
Super Administrator

Dodane dnia 26-09-2011 17:01
Witam.
Sposobów jest wiele na ograniczenie łazikujących kundli czy też rasowych czworonogów. Pytanie czy nie będzie głosów w rodzaju , że to naruszenie swobody obywatelskiej?

Władze Dolnej Saksonii, w okresie od 1 kwietnia do 15 lipca a w rejonie Bremy, już od 15 marca nakładają restrykcje na bezmyślnych właściceli psów. Nie można wyprowadzać na łąki i do lasu psów bez smyczy. Celem jest opieka i zapewnienie spokoju zwierzętom, które w tym okresie opiekują się swoim potomstwem. Myśle, że spore grono myśliwych jest aby kara podobnej wysokości dotknęła polskich posiadaczy psów, którzy lekceważą sobie zalecenia i bezmyślnie puszczają swoje czworonogi. Póki co pozostaje nam sobie życzyć tak szybkiego działania prawa w ochronie zwierząt dziko żyjących w naszym kraju a także w interesie biegających bezpańsko psów czy też kotów. No i nie będzie się nas nazywać psobójcami smiley
Darz Bór
j@rek
Użytkownik

Data rejestracji: 26.08.11
Dodane dnia 27-09-2011 09:29
Już się bałem , że spotkam się z krytyką za nie odstrzelenie pieskówsmiley
Temat sam w sobie bardzo trudnym jest. Gdyby była to sytuacja że gonią zwierzynę ...kto wie?
pozdrawiamDBj@rek
Adam3006
Moderator

Dodane dnia 28-09-2011 19:48
Po co krytyka, to Ty ostatecznie ciagniesz za spustsmiley

DB
Graf
Użytkownik

Miejscowość: mazowieckie
Data rejestracji: 10.08.11
Dodane dnia 29-09-2011 15:46
Darz Bór!
Zabawne ale z tym co czytam przypomina sie sytuacja gdy jeden z kolegow na polowaniu w wielkim entuzjaźmie krzyknął,, uważajcie koledzy zakaz jest strzelania do psów tak pisze gazeta wyborcza''- po co prawo wystarczy nam GW smiley
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Jakich rozmiarów czoków używasz podczas polowania na kaczki?

0,5: 0,75

0,5: full

0,75: full

0,25: 0,5

Różnych w zależności od formy polowania

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

Z giwerą w łowisko!
1,053,801 Unikalnych wizyt