Nawigacja
Galeria
FAQ
Kontakt
Forum
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 230
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Ela1282
Na Forum
Najnowsze Tematy
Debata o łowiectwie
Meopta 2019
Edukacja myśliwego
Steel Action
Fiocchi Hornady SST
Najciekawsze Tematy
Edukacja myśliwego [152]
Amunicja myśliwsk... [105]
Broń myśliwska-sp... [80]
Ciekawostki myśli... [73]
Zakaz strzelania ... [73]
Knieja-Kwidzyn
facebook
Zobacz Temat
forum myśliwych-broń, amunicja myśliwska, przyrządy optyczne, giwera.ubf | Z giwerą w łowisko! | Giwera- Amunicja
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Barnes TTSX
Adam3006
Moderator

Miejscowość: Powiat białogardzki
Data rejestracji: 04.07.11
Dodane dnia 06-10-2016 12:00
Nie będzie się dbać o lufy i utrzymywać pewnego rezimu tj.duza ilość strzałów po sobie oddanych bez prawidłowego chłodzenia,m materiał z jakiego i tech.wykonania oraz to co zauważyliście to stal Kruppa nie pomoże.

W wolnych chwilach leśny piechur.
Myśliwy niestowarzyszony.
DB
Wyślij Prywatną Wiadomość
Adico
Użytkownik

Miejscowość: Płońsk
Data rejestracji: 26.12.14
Dodane dnia 10-10-2016 18:58
MaroS napisał/a:
W praktyce nie ma wpływu za to są odpowiedzialne rowki odciążające. Wpływ ma sztywnośc danego pocisku zastosowany np-materiał-żelazo zlewne,ćisnienie.,
Zaraz bo czegos nie łapie czyli te nacięcia sa za to odpowiedzialne?
Czy zaryzykowac mozna przykład że pociski o większej wadze są dłuższe i powierzchnia tarcia jest większa tym samym tarcie także?
Debry88
Użytkownik

Data rejestracji: 24.02.13
Dodane dnia 11-10-2016 16:47
Pewnie nie do mnie to kierujesz ale ja założyłem temat wiec sie wtrącę.Kolego przeczytałem i też juz nie łapię?Prosta sprawa a komplikujesz ,,Rowki'' ich zadaniem jest takie jakie zacytowałem w swoim poście. np. strzeliłem sarnę ze 100m przeszła 5 m w trawach idealnie trafiona na komorę, odległość tylko 2 dziurki nie większe jak 1cm, mięso idealne. Czy lufa pożyje i ile ? jak Koledzy juz napisali- nie dbasz nie wymagaj.DB
MaroS
Użytkownik

Miejscowość: Bytów
Data rejestracji: 18.11.13
Dodane dnia 11-10-2016 18:07
Po co się doktoryzować? Pociski spełniają normy dla danego kalibru i nie mają większego wpływu na trwałość lufy jeżeli materiał, z którego wykonany jest płaszcz pocisku nie jest zbyt twardy i nie zdziera nadmiernie przewodu lufy. Żaden nabój, żadnego producenta nie może przekraczać dopuszczalnej średnicy pocisku i ciśnienia wytwarzanego w czasie spalania gazów
,,Czy zaryzykowac mozna przykład że pociski o większej wadze są dłuższe i powierzchnia tarcia jest większa tym samym tarcie także?'' szczegół.
TK
Użytkownik

Miejscowość: Gdynia / UK
Data rejestracji: 14.03.11
Dodane dnia 26-10-2016 22:58
Debry88 napisał/a:
Witam kolegów !!
Mam pytanie jaką amunicję do 3006 byście polecili na ( dzika,sarnę,jeleń), głównie chodzi o ciężar do 3006 Barnes ma 11,7, może inny rodzaj kuli i firmę. Od czasu do czasu przysłuchiwałem się newsom kumpli, że amunicja od naszych sąsiadów drastycznie się pogorszyła a ceny tez nie sa aż takie rewelacyjne.Sam pare razy na własnym "dupsku" przekonałem się, że coś qrde w tym musi . Szczerze mam gdzieś ich kulki Noslera badź tego ich bezołowiowca
Za wszystkie opinie z góry dziękuję

To tak na temat bezołowiowca wynik testu https://gregorycamp.wordpress.com/2012/07/06/ammunition-testing-sellier-and-bellot-30-06-springfield-exergy/

TK
tk69t Wyślij Prywatną Wiadomość
wujek fredi
Użytkownik

Miejscowość: katowice
Data rejestracji: 28.10.16
Dodane dnia 28-10-2016 11:33
SAKO Hammerhead 11,0g
smileysmileysmiley

wujek fredi
Debry88
Użytkownik

Dodane dnia 05-01-2018 20:15
Witam. Nie dawno na jednym z forów poruszono temat ,,koziołkowania ''pocisków monolitycznych. Jestem o tyle z dziwiony bo sam poluję kula jak w temacie i nic podobnego u mnie nie wystepuje. Biore zwierzynę na uzytek i widzę . Przestrzał byłby znacznie wiekeszy od wlotu.Czy ktoś z użytkowników tego rodzaju kul zauważył takie zjawisko?
mlody_lowca
Użytkownik

Miejscowość: okręg elbląski
Data rejestracji: 01.05.12
Dodane dnia 06-01-2018 11:40
Debry88 napisał/a:
Witam. Nie dawno na jednym z forów poruszono temat ,,koziołkowania ''pocisków monolitycznych. Jestem o tyle z dziwiony bo sam poluję kula jak w temacie i nic podobnego u mnie nie wystepuje. Biore zwierzynę na uzytek i widzę . Przestrzał byłby znacznie wiekeszy od wlotu.Czy ktoś z użytkowników tego rodzaju kul zauważył takie zjawisko?

To jest przykład że ten kto to napisał nie czytał uważnie książki o balistyce w celu lub nie rozumie o czym się pisze. Nie jestem zwolennikiem tych pocisków jednak twój przykład pokazuje że ty nie zauważyłeś tego zjawiska jest wszystko OK! To było celem tworzenia tych konstrukcji.Mnie wystarczy Lapua Mega której jestem wierny.
kp
Użytkownik

Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 07-01-2018 18:32
Kol Debry ktoś powiela bzdury lub lobbuje także nie zauważyłem jakiegos koziołkowania. Amunicja godna polecenia powtarzalna tańsza od konkurencji.

Polujący z posokowcem.
DB
Debry88
Użytkownik

Dodane dnia 08-01-2018 15:18
Wszystko się zgadza kolego, chciałem się tylko upewnić byc może ktoś ma inne spostrzeżenia. Dzieki db
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Jakich rozmiarów czoków używasz podczas polowania na kaczki?

0,5: 0,75

0,5: full

0,75: full

0,25: 0,5

Różnych w zależności od formy polowania

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

Z giwerą w łowisko!
1,053,815 Unikalnych wizyt